DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 10.07.2022 20:24:16 

CHOVATELSKÁ STANICE OD KUNOVSKÉHO LESA

Povaha

POVAHA BÍLÉHO ŠVÝCARSKÉHO OVČÁKA SPLNILA NAŠE OČEKÁVÁNÍ O ODEÁLNÍM PSU PRO NAŠI RODINU. JE TO VŠESTRANNÉ PLEMENO, TENPERAMENTNÍ, MILUJÍCÍ POHYB A HRANÍ SI SE SVÝM PÁNÍČKEM. PONĚVADŽ TO NENÍ DOMINANTNÍ PLEMENO, DÁ SE LEHCE OVLÁDAT I DĚTMI KTERÉ VELMI MILUJE A RÁDO SI S NIMA HRAJE JAK V POLI NEBO NA V ZAHRADĚ, TAK I VE VODĚ, NA LEDU A VE SNĚHU. TENTO PES JE VELMI JEMNÝ A CITLIVÝ, PROTO SE PŘI JEHO VÝCHOVĚ A VÝCVIKU MUSÍ POSTUPOVAT CITLIVĚJI. VĚTŠINOU STAČÍ JEN MÍRNÉ ŠKUBNUTÍ VODÍTKEM NEBO ZVÝŠENÍ HLASU. MÁ VELKOU INTELIGENCI, VÝBORNOU PAMĚŤ A SNADNO SE UČÍ NOVÝM VĚCEM. NENÍ VHODNÝ PRO NETRPĚLIVÉ A AGRESIVNÍ LIDI A NENÍ TO PES DO KOTCE A BOUDY NA HLÍDÁNÍ. POTŘEBUJE MÍT KOLEM SEBE SPOLEČNOST LIDÍ A JINÝCH ZVÍŘAT, JE NERAD SÁM. POKUD SE BUDETE O PEJSKA DOBŘE STARAT, BUDE Z NĚHO HRDÝ A SEBEVĚDOMÝ PES, KTERÝ VÁS BUDE NADEVŠE MILOVAT S CELOU VAŠÍ RODINOU.  

 

Bílý ovčák je jemný, citlivý, klidný, rozvážný. Je i temperamentní, živý, vychytralý, odvážný a díky své vysoké inteligenci velmi učenlivý a snadno ovladatelný. Nesmí být agresivní. Dominance je u něj výjimečný jev. Psychicky dospívá podstatně později než například německý ovčák - tedy až po 2. roce. Do té doby má většinou nižší sebevědomí, než jiná plemena a také se brzy psychicky unaví. Je to velmi různorodé plemeno - vyskytují se mezi nimi velmi sebevědomí, ale i bázlivější psi, hodně živí i velmi klidní nebo snadno cvičitelní, ale i typičtí "gaučáci".

 

TEMPERAMENTNÍ, ŽIVÝ, VYNIKÁ SVOU OSOBNOSTÍ, MÁ SILNÉ NERVY, NENÍ VŠAK AGRESIVNÍ. JE TO PES MILUJÍCÍ SVÉHO PÁNÍČKA I DĚTI.

 

Jeho vztah k dětem
K domácím dětem je velmi kamarádský, ohleduplný a většinou je ochotný je i poslouchat. Děti se však musí k němu slušně chovat. K cizím dětem může být nedůvěřivý - takže je nutný dozor dospělé osoby.